ZŁOTA RÓŻA – mobilna gra terenowa
Od 1 maja dostępna jest gra terenowa pt. „Złota Róża”. Gra odbywa się na Dróżkach Kalwaryjskich i polega na udzielaniu poprawnych odpowiedzi na zadawane pytania, które wyświetlają się w odpowiednich punktach wędrówki.
Pozwala w ten sposób młodym ludziom zapoznać się z historią sanktuarium oraz jego otoczeniem, a także dostrzec walory przyrodnicze i historyczne kalwaryjskich dróżek. Za każdą poprawnie udzieloną odpowiedź gracz otrzymuje płatek złotej róży. Podczas gry należy skompletować cały kwiat.
Gra jest dostępna w ośmiu wersjach językowych.
Nazwa gry nawiązuje do Złotej Róży Papieskiej, którą Ojciec Święty Jan Paweł II wręczył Matce Bożej Kalwaryjskiej podczas swojej trzeciej pielgrzymki do Polski. Złota Róża znajduje się obecnie obok cudownego obrazu i jest dowodem wielkiej miłości Karola Wojtyły do Matki Bożej czczonej w kalwaryjskim obrazie.
Informacja techniczna do rozgrywek
Przed startem gry należy:
- pobrać na swój telefon aplikację ActionTrack, która jest darmowa i dostępna na systemy IOS (dla wersji 11.0 i wyższej) i Android (dla wersji 8.0 i wyższej). Przy pobieraniu aplikacji należy zezwolić na korzystanie z funkcji robienia zdjęć.
- uruchomić w telefonie Internet i włączyć funkcję GPS (usługę lokalizacji)
Na starcie gry
- miejscem startu jest Plac Rajski przed bazyliką
- wejście do gry jest możliwe po zeskanowaniu specjalnego kodu QR dostępnego na plakatach rozwieszonych na terenie sanktuarium
- wchodząc do gry gracze akceptują zasady gry
W czasie gry
- Gra odbywa się na Dróżkach Kalwaryjskich – telefon nie zwalnia uczestników z obowiązku dostosowania się do warunków w terenie
- Gra prowadzi od punktu do punktu, każdy następny punkt odkrywa się automatycznie
- Gra ma warstwę fabularną oraz pytania zamknięte oceniane automatycznie
- Czas gry nie ma znaczenia. Ważne są odpowiedzi.
- Trasa gry to około 7 km, orientacyjny czas jej przejścia to około 2 godzin.
Po zakończeniu gry
- Gra gry kończy się na Moście Anielskim w Brodach – trasa Dróżek Matki Bożej prowadzi do punktu wyjścia, przed bazylikę.
Reguły gry :
– gramy w zespołach lub indywidualnie
– jeden zespół/ jeden telefon
– można korzystać z innych zasobów
– gra odbywa się w miejscu sakralnym i zabytkowym, należy zachować szacunek
Projekt „Dziedzictwo Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej na szlaku UNESCO” jest możliwy dzięki współfinansowaniu w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021.